آموزش‌ کاربردی افزونه

چگونه یک سایت چند فروشندگی داشته باشیم؟

چند فروشندگی

حتما تاکنون شماهم تجربه خرید از دیجی کالا را داشته اید. دیجی کالا یک سایت چند فروشندگی است که علاوه بر فروش محصولات خود، فروشندگان دیگر نیز در آن محصولات خود را به فروش می‌رسانند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که شما نیز یک سایت چند فروشندگی داشته باشید و به دیگران نیز این فرصت را بدهید تا در سایت شما محصولات خود را به فروش برسانند؟
در این مطلب به این موضوع که وبسایت چند فروشندگی چیست، چه ویژگی هایی دارد، ابزارهای مورد استفاده و هرچیزی مربوط به سایت چندفروشندگی مربوط می‌شود صحبت خواهیم کرد.

سایت چند فروشندگی چیست؟

وبسایت چند فروشندگی، وبسایتی است که با هدف فروش محصولات توسط چند فروشنده طراحی شده است. به عبارتی شما وبسایتی برای فروش محصولات طراحی کرده و به کاربران دیگر نیز این امکان را می‌دهید تا محصولات خود را در سایت شما به مشتریان نمایش دهند و آن هارا به فروش برسانند.
تصور کنید شما صاحب یک مرکز خرید بزرگ هستید. در آن مرکز خرید چندین مغازه و فروشگاه وجود دارد که هر کدام محصولات خود را به فروش می‌رسانند. مسئولیت اداره و فروش هر فروشگاه به عهده فروشنده آن است و شما به عنوان مدیر بیشتر تمرکزتان بر روی ذخیره محصولات، تحویل، پذیرش و دریافت پرداخت ها خواهد بود.
حال این مرکز خرید را در قالب یک تجارت آنلاین تصور کنید. این همان تعریف سایت چند فروشندگی است و هیچ تفاوتی ندارد. شما به عنوان مدیر وبسایت مسئول مدیریت سفارش ها ، مدیریت حمل و نقل و جمع آوری پرداخت ها را به عهده دارید.

سایت چند فروشندگی

مزایای سایت چند فروشندگی برای مدیران چیست؟

داشتن یک سایت چند فروشندگی برای شما مزایای زیادی به ارمغان خواهد آورد که مهم ترین آن کمک به رشد سریع وبسایت و کسب و کار آنلاین شما است. این اتفاق ارتباط مستقیم با حضور سایر فروشندگان در وبسایت شما است. زیرا هر فروشنده به نوبه خود می تواند خریداران و مشتریان خود را به سمت سایت شما هدایت کنند و مشتریان آن‌ها می‌توانند در آینده مشتری محصولات شما نیز باشند.
از دیگر مزایای مهم داشتن یک وبسایت چند فروشندگی، دریافت کمیسیون از فروشندگان دیگر است. زمانی که فروشنده سایت شما محصول خود را با یک قیمت مشخص برای فروش در وبسایت شما قرار می‌دهد، پس از فروش آن محصول درصدی از سود آن به شما تعلق خواهد گرفت. مبلغ فروش محصولات در وبسایت شما باقی می‌ماد تا فروشنده درخواست تسویه حساب دهد. پس از آن شما با کسر درصد خود، مابقی مبلغ را به حساب فروشنده واریز می‌کنید.
مدیر یک سایت چندفروشندگی می‌تواند یک قسمت جداگانه برای ثبت نام فروشندگان اضافه کند تا آن ها به راحتی در بازار شما ثبت نام کنند. مدیر سایت چند فروشندگی می‌تواند معاملات کلی فروشندگان را از رابط کاربری پشتیبان آن ها ردیابی و کنترل کند و
محصولات اضافه شده و درخواست های دسته بندی ارسال شده توسط فروشندگان را تأیید و یا رد صلاحیت کند.

مزایای سایت چند فروشندگی برای فروشندگان چیست؟

 وارد شدن فروشندگان به سایت چند فروشندگی و فروش محصولات نیز مزایای زیادی به همراه دارد. در این بازار فروشندگان به راحتی می‌توانند مبالغ دریافتی و درآمد خود را مدیریت کنند و حساب ها و صفحات اجتماعی خود را به صفحه بازار خود در سایت چند فروشندگی ارتباط دهند. فروشندگان در سایت های چند فروشندگی می‌توانند پیشنهادات هیجان انگیز خود به مشتریان را در قالب کوپن هایی به فروشگاه خود اضافه کنند. همچنین فروشندگان می توانند درخواست دسته بندی کنند تا از این طریق محصولات بیشتری برای فروش دریافت کنند.

مزایای سایت چند فروشندگی برای کاربران چیست؟

در سایت های چند فروشندگی تنوع کالا بسیار زیاد است و به کاربران این امکان را می دهد پس از مقایسه کالاها بر اساس سلیقه خود بهترین کالاها را انتخاب و خرید کنند. امکان خرید آنلاین در سایت چند فروشندگی یا اضافه کردن ویژگی پرداخت درب منزل فرآیند خرید را برای کاربران تسهیل و راحت کرده و در جذب کاربران بیشتر تاثیر زیادی دارد.

چگونه فروشندگان را برای ثبت نام در سایت چند فروشندگی خود ترغیب کنیم؟

برای این کار باید برای وبسایت چند فروشندگی خود مزایای ویژه ای در نظر بگیرید تا کاربران فروش محصولات خود در وبسایت چند فروشندگی شما را به صرفه بدانند. برای این کار می‌توانید ویژگی های مختلفی مثل دریافت کمیسیون کمتر را برای فروشندگان ارائه دهید. همچنین می‌توانید یک سیستم بازاریابی خوب و گسترده را در سایت خود راه‌اندازی کنید تا کاربران دیگر نیز بتوانند محصولات سایر فروشندگان را در سایر وب سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر کنند. علاوه بر این وب سایت شما برای جذب بیشتر خریدار و فروشنده باید از یک رابط کاربری با ظاهر زیبا و کاربر پسند داشته باشد.

دکان

ابزار راه اندازی سایت چند فروشندگی چیست؟

برای تبدیل کردن وبسایت خود به وبسایت چند فروشندگی می‌توانید از افزونه ها و سیستم‌های چند فروشندگی استفاده کنید. این افزونه ها به راحتی وبسایت شما را به یک وبسایت چند فروشندگی تبدیل میکند و پس از آن کاربران می‌توانند هم در وبسایت شما خرید کنند و هم محصولات خود را به فروش برسانند. برای پیاده سازی فروشگاه آنلاین که سیستم چند فروشندگی را در بستر ووکامرس پیاده سازی کند، به طور کلی 5 افزونه وجود دارد که شامل افزونه های Dokan ، WC Vendors Pro، WC Marketplace، YITH Multivendor و WooCommerce Product Vendors است.

شایان ذکر است افزونه Dokan نسبت به افزونه های دیگر کامل‌ تر بوده و از تمام ویژگی های لازم برای یک وب سایت چند فروشندگی مناسب برخوردار است.

برای ساخت وبسایت چند فروشندگی بهترین گزینه، افزونه چند فروشندگی دکان پرو است؟

افزونه ووکامرس بهترین افزونه برای ساخت فروشگاه اینترنتی در وردپرس بوده و دکان بهترین افزونه چند فروشندگی در وردپرس برای فروشگاه هایی است که توسط ووکامرس ساخته شده‌اند. این افزونه به شما کمک می کند تا در کمتر از 30 دقیقه فروشگاه خود را شبیه به آمازون، Shopify ،eBay ،Magento بسازید. طراحی سایت چند فروشندگی با افزونه دکان قدم بزرگی برای آسان تر کردن خرید برای مشتریان است.
شاید با شنیدن نام افزونه دکان، فکر کنید که آن یک افزونه ایرانی است اما افزونه دکان یک افزونه خارجی است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت weDevs به صورت متن باز ارائه شد تا کاربران بتوانند برای تاسیس سایت با امکان چند فروشندگی در وردپرس از این افزونه استفاده کنند. نسخه دموی این افزونه را می توانید از مخزن وردپرس دانلود کنید اما نسخه اصلی این افزونه پولی است و می‌توانید به راحتی آن را از سایت امیاتو دانلود کنید.

آموزش کار با افزونه دکان چگونه است؟

در ابتدا شما باید این افزونه را خریداری و نصب کنید. وبسایت امیاتو نسخه اورجینال این افزونه را برای شما کاربران ارائه کرده است. پس از فعال سازی این افزونه با صفحه ای مشابه صفحه زیر روبرو خواهید شد که باید روی بزن بریم کلیک کنید.

چند فروشندگی

پس از آن صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که شامل فیلدهای مختلفی است که پس از پرکردن آن ها باید بر روی گزینه ادامه کلیک کنید. البته این امکان وجود دارد که بدون وارد کردن اطلاعاتی در این قسمت به مرحله بعد بروید. تنها کافیست بر روی گزینه از این مرحله بگذر کلیک کنید.

چند فروشندگی

در این مرحله شما می‌توانید وضعیت کمیسیون دهی را مشخص و به دلخواه خود نوع کمیسیون و درصد آن را مشخص کنید.

چند فروشندگی

در قسمت برداشت می‌توانید نحوه پرداخت هزینه و چگونگی انتقال محصولات را مشخص کنید. پس از انتخاب بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

چند فروشندگی

پس از آن با صفحه‌ای جدید با عنوان توصیه شده روبرو خواهید شد. در این قسمت به شما مواردی برای ارتقای فروشگاه‌تان پیشنهاد می‌دهد که مفید است و بهتر است آن هارا تایید کنید.

چند فروشندگی

برای ورود به بخش تنظیمات بر روی مشاهده داشبورد دکان کلیک کنید.

چند فروشندگی

تنظیمات کلی افزونه دکان را چگونه تنظیم کنیم؟

پس از تمام کردن فرآیند فعال سازی افزونه دکان به صفحه پیشخوان افزونه دکان یا داشبورد افزونه دکان وارد می‌شوید. پس از آن برای دسترسی بیشتر بر روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

چند فروشندگی

پس از آن با صفحه ای مواجه صفحه زیر مواجه خواهید شد. در این بخش گزینه‌های مختلفی برای تنظیمات افزونه برای شما قرار گرفته است.

چند فروشندگی

در قسمت عمومی می‌توان گزینه‌های مانند دسترسی به پنل مدیریت و یا عدم نمایش پیام خوش‌آمد گویی یا تنظیمات دیگری که در این بخش وجود دارد را فعال یا غیرفعال کرد. پس از آن بر روی گزینه‌ی Save Changes کلیک کنید تا تغییرات موردنظرتان اعمال شود.

دکان

چگونه تنظیمات فروش افزونه دکان را تنظیم کنیم؟

تنظیمات فروش به طور کلی به دو دسته‌ی نوع و درصد کمیسیون و دسته‌ی دیگر برای مشخص کردن قابلیت‌های فروشندگان تقسیم شده است. با استفاده از فیلدهایی که در این قسمت وجود دارد، می‌توانید بر روی کلیه تنظیمات مربوط به فروش محصولات فروشندگان دیگر نظارت داشته باشید. پس از انتخاب درصد کمیسیون برای هر فروشنده بر روی گزینه  Save Changes کلیک کنید.

دکان

چگونه تنظیمات برداشت را اعمال کنیم؟

بخش سوم در تنظیمات افزونه دکان مربوط به تنظیمات فروش می‌باشد. در این قسمت تمام تنظیمات مربوط به روش‌های پرداخت محصول وجود دارد و می‌توانید روش پرداختی هزینه محصول خریداری شده توسط مشتری را تعیین کنید.

دکان

چگونه برگه را در افزونه دکان ویرایش کنیم؟

در قسمت ویرایش برگه، صفحاتی برای نشان دادن محصولات خود در فروشگاه‌تان انتخاب کرده و پس از اعمال تغییرات مورد نظر آن هارا اعمال کنید. علاوه بر آن می‌‌توانید از این قسمت صفحاتی که قصد دارید افزونه دکان در آن اضافه شود را مشخص کنید.

دکان

تنظیمات ظاهری در دکان را چگونه اعمال کنیم؟

در تنظیمات مربوط به ظاهرسازی فروشگاه، گزینه‌های متعددی برای قالب سربرگ فروشگاه وجود دارد که می‌توانید از بین ان‌ها یکی را به دلخواه انتخاب کنید. برای تغییر قالب سربرگ کافیست بر روی سربرگ موردنظر خود کلیک و گزینه انتخاب را بزنید.

دکان

در این قسمت همچنین می‌توانید زمان باز و یا غیرفعال بودن فروشگاه اینترنتی خود را در نوارابزار کناری قرار دهید. علاوه بر آن فعال‌سازی نوار کناری فروشگاه نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود در این صفحه می‌باشد.

دکان

تنظیمات فرم تماس با فروشنده چگونه است؟

قسمت آخر این افزونه مربوط به فرم تماس با فروشنده می‌باشد. قسمت اول با عنوان  Vendor Can Contact که شما اگر تیک این بخش را آبی کنید درواقع این امکان را به فروشنده می‌دهید که با شما در تماس باشد. همچنین می‌توانید برچسب تماس را از این قسمت تعیین کنید و یا فرم تماس را از این قسمت انتخاب کنید.

دکان

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها