آموزش‌ کاربردی افزونه

آموزش رفع خطای تغییر مسیر در وردپرس، رفع ارور too many redirects

خطای تغییر مسیر

در حوزه طراحی سایت و بهینه سازی آن، وردپرس یک ابزار مهم و کاربردی است. در هنگام استفاده از این ابزار ممکن است با خطاهایی روبرو شوید. یکی از این خطاها، خطای تغییر مسیر در وردپرس است. برای رفع این خطا روش های مختلفی وجود دارد که می‌توان به راحتی خطای تغییر مسیر در وردپرس را رفع کرد.  

خطای تغییر مسیر در وردپرس چیست؟

ساختار لینک‌های وردپرس به گونه‌ای طراحی شده است که هماهنگ با سئوی سایت کار می‌کند و با تغییر مسیرهای مختلف، کاربر را به یک سایت هدایت می‌کند. این ویژگی برای وب‌سایت کاربردهای زیادی دارد. بعضی مواقع به دلیل برخی از تنظیمات، خطاهایی رخ دهد. خطای تغییر مسیر در وردپرس که به دنبال تنظیمات نادرست سیستم موجب می‌شود باعث می‌شود که کاربر مدام بین لینک های مختلف هدایت شود. این خطا همچنین باعث بروز خطای تغییر مسیر در وردپرس نیز خواهد شد.

از آنجایی که تغییر مسیر یکی از مهم ترین مسائل در وردپرس تغییر مسیر است، افزونه‌های وردپرس از این روش در لینک ها استفاده می‌کنند. خطای تغییر مسیر در وردپرس باعث می شود تا کاربر به لینکی هدایت شود و آن لینک کاربر را یک لینک دیگر هدایت می‌کند. در این شرایط خطای too many redirects error بر روی صفحه ظاهر می شود که به  معنی تغییر مسیرهای زیاد است.

تغغیر مسیر اگر به شیوه ای مناسب و درست اتفاق بیفتد، یک موضوع طبیعی است. اما گرفتار شدن در گردونه‌ای بی نهایت، خطای تغییر مسیر در وردپرس را باعث می‌شود. زمانی که این خطا نمایان می‌شود، دسترسی شما به سایت متوقف می‌شود. پس اینکه بدانید چگونه خطای تغییر مسیر در وردپرس را رفع کنید می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

علت به وجود آمدن ارور Too Many Redirects چیست؟

اگر در ساختار وردپرس تغییراتی اعمال شود و بعضی از پیکربندی های آن به شکل نادرستی تنظیم شوند، خطاهای مختلف از جمله خطای تغییر مسیر ایجاد می‌شود. این موضوع در حالی است که تعداد زیادی از افزونه ها برای رفع برخی از ارورها از تغییر مسیر استفاده می‌کنند که احتمال خطای تغییر مسیر را افزایش می‌دهد.

در راستای حفظ امنیت سایت، ساختن یک ssl مناسب ضروری است. حتما تاکنون در هنگام وارد شدن به برخی از سایت ها با خطای ناامن بودن مرورگر روبرو شده‌اید. این خطا به دلیل اختلال در ssl سایت است که با رفع این مشکلات، خطا نیز رفع خواهد شد. افزونه‌های مختلفی برای رفع این خطا وجود دارد که ممکن است باعث به وجود آمدن خطای تغییر مسیر در وردپرس شوند.

چگونه خطای تغییر مسیر در وردپرس را رفع کنیم؟

خطای تغییر مسیروردپرس یکی از خطاهای رایج وردپرس است که توسط تعداد زیادی از کاربران گزارش شده است. برای رفع این خطا راه‌حل های متعددی وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می‌پردازیم.

1. رفع خطای تغییر مسیر وردپرس از طریق رفرش کردن صفحه

ساده ترین راه موجود برای رفع خطای ریدایرکت در وردپرس، رفرش کردن صفحه وب‌سایت می‌باشد. شما باید مرورگر خود را به نسخه جدید بازیابی کنید تا هرگونه داده ذخیره شده را لغو و آخرین اطلاعات موجود برای وب سایت وردپرس را نمایش دهد.

برای رفرش کردن صفحات در هر مرورگر چندین کلید میانبر وجود دارد که می توانید با زدن آن ها صفحه را رفرش کنید. برای مرور گر گوگل کروم کلید Ctrl + F5، گوگل کروم (مک) کلید Command + Shift + R، سافاری کلید  Command + Option + R، فایرفاکس کلید Ctrl + F5، فایرفاکس (مک) کلید Command + Shift + R و مایکروسافت اج کلید Ctrl + F5 را بزنید.

2. رفع خطای Too Many Redirects از طریق پاک کردن کوکی ها

به بلوک‌ های کوچکی از داده‌ های وب سایت که تمامی اطلاعات مربوط به بازدیدهای شما را در حافظه خود ذخیره می کنند کوکی می‌گویند. کوکی ها  می‌توانند باعث به وجود آمدن خطای ریدایرکت در وردپرس شوند. کوکی ها در هر مرورگر متفاوت هستند و ممکن است اگر از مرورگر دیگری برای وارد شدن به سایت خود استفاده کنید، این خطا را ندهد.

اگر با استفاده از مرورگرهای دیگر این خطا نشان داده نشد، دلیل ایجاد خطا، کوکی‌های مرورگری است که استفاده می‌کنید. پس باید به تنظیمات مرورگرتان مراجعه کرده و کوکی‌های ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید. اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید می توانید برای پاک کردن کوکی ها مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد مرورگر خود شده و پس از کلیک روی سه نقطه بر روی گزینه Settings کلیک کنید.

خطای تغییر مسیر

سپس وارد قسمت Privacy and Security شده و بر روی گزینه Cookies and other site data کلیک کنید.

خطای تغییر مسیر

بعد از آن می توانید تمام کوکی ها را با کلیک بر روی آیکون سطل زباله، حذف کنید. پس از آن وارد سایت وردپرسی خود شده و چک کنید که خطای ریدایرکت برطرف شده است یا نه.

خطای تغییر مسیر

3. رفع خطای ریدایرکت وردپرس از طریق اصلاح لینک های وردپرس

تنظیمات نادرست در آدرس و لینک های وردپرس می تواند باعث ایجاد خطای تغییر مسیر در آن بشود. اگر در تنظیمات وردپرس تان، آدرس آن را تغییر دهید یا آدرس سایتتان را عوض بکنید، احتمالا با خطای تغییر مسیر رو به رو خواهید شد. در تنظیمات وردپرس بخشی مخصوص آدرس وردپرس و سایت وجود دارد که آدرس های اصلی در آن نوشته شده اند. کاربر از این آدرس ها به آدرس های دیگر هدایت می شود و تغییر مسیر به این شکل اتفاق می افتد. اگر این آدرس ها تغییر بکنند یا تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند، خطای تغییر مسیر در وردپرس رخ می دهد و کاربر در یک حلقه از لینک ها گیر می کند.

برای رفع این خطا می توانید در تنظیمات وردپرس خود، آدرس سایت وردپرس خود را تغییر دهید و مشکلات آن را رفع کنید. در صورتی که نتوانید به تنظیمات وردپرس دسترسی داشته باشید، باید از ابزارهای دیگری مانند ftp استفاده بکنید و در آن اقدام به تغییر آدرس سایت و وردپرس نمایید. برای این کار ممکن است نیاز به کد نویسی داشته باشید و به همین دلیل در صورتی که مهارت کافی را برای انجام آن ندارید، بهتر است از شخص دیگری برای حل آن مشکل کمک بگیرید.

4. غیر فعال کردن افزونه ها در جهت رفع ارور Too Many Redirects

یکی دیگر از روش های رفع خطای تغییر مسیر وردپرس، غیرفعال کردن موقت افزونه‌های وردپرس می‌باشد. به عنوان مثال افزونه‌هایی که از تغییر مسیر استفاده می‌کنند، ممکن است کاربر را به لینک و آدرس‌های اشتباهی هدایت کند. در نتیجه مغایرت داشتن با آدرس‌های وردپرس ممکن است باعث بروز خطای Too Many Redirects شود. زمانی که همه‌ی افزونه‌ها را در تنظیمات وردپرس غیرفعال کردید، می‌توانید افزونه‌ای که باعث خطا شده را شناسایی کنید. مشکلی که ممکن است در اینجا با آن روبرو شوید، دسترسی نداشتن به تنظیمات است. اگر به پیشخوان وردپرس خود برای غیرفعال کردن افزونه ها دسترسی نداشتید، می توانید اینکار را از طریق هاست به صورت زیر انجام دهید.

ابتدا وارد هاست خود شده و سپس به پوشه روت هاست خود بروید. پس از آن از پوشه wp-content وارد پوشه plugins شوید. در این بخش می‌توانید تمامی پلاگین های موجود در سایت خود را مشاهده کنید.

خطای تغییر مسیر

حالا نام پوشه plugins را به یک اسم دیگر تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید نام پوشه را به plugins-off تغییر دهید. حالا تمام افزونه‌های سایت به صورت موقت غیرفعال می‌شوند. اگر خطای تغییر مسیر در وردپرس رفع شد، پس یکی از افزونه ها باعث به وجود آمدن خطا بوده است. حال باید از داشبورد وردپرس یکی یکی افزونه های خود را فعال کنید تا متوجه شوید که کدام افزونه مخرب می باشد. در نهایت بعد از شناسایی افزونه باید آن را حذف کنید.

5. ریست فایل htaccess برای رفع خطای تغییر مسیر وردپرس

فایل htaccess یکی از فایل‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس می‌باشد که وظیفه تنظیمات سرور و وردپرس و مدیریت تغیر مسیر و هدایت کاربران را بر عهده دارد. افزونه هایی که در وردپرس استفاده می شوند، ممکن است بر روی این فایل تاثیر گذاشته و سبب به وجود آمدن خطای تغییر مسیر وردپرس شوند. ممکن است غیر فعال سازی افزونه‌های مختلف باعث رفع مشکل این فایل نشود. در اینجا باید فایل را ریست کرده و از نو تنظیم کنید. برای انجام این کار می‌توانید از ابزار ftp استفاده کرده و در تنظیمات وردپرس و فایل های سرور، فایل htaccess را دوباره تنظیم کرد.

6. رفع ارور ریدایرکت وردپرس از طریق حذف کش سرور

ذخیره شدن داده‌های قدیمی در حافظه پنهان سایت شما ممکن است باعث به وجود آمدن خطای ریدایرکت شود. در اینجا شما باید اطلاعات ذخیره شده خود را حذف کنید. شما همچنین می‌توانید کش سایت خود را با استفاده از افزونه‌های کش و افزونه‌های بهینه سازی وردپرس استفاده کرده و کش سرور خود را پاک کنید.

7. رفع خطای تغییر مسیر وردپرس با حذف کش مرورگر

مرورگر شما همچنین اطلاعات کش شده مربوط به وب سایت هایی را که بازدید می کنید، از جمله وب سایت خودتان را ذخیره می کند. اگر مرورگر شما داده های قدیمی را در خود ذخیره می کند لازم است برای رفع خطای تغییر مسیر وردپرس، کش مرورگر را حذف کنید.

برای انجام این کار، وارد بخش تنظیمات مرورگر خود شده و به بخشPrivacy and security وارد شوید. در این قسمت روی گزینه Clear browsing data کلیک کنید.

خطای تغییر مسیر

در ادامه یک صفحه پاپ آپ به شما نمایش داده می‌شود که می توانید داده های دلخواه خود را انتخاب و حذف کنید. کافیست تیک هر عنوان را که می خواهید بزنید و در نهایت روی دکمه Clear data کلیک کنید.

خطای تغییر مسیر

جمع بندی

خطای تغییر مسیر در وردپرس، دسترسی ادمین به وردپرس را کاملا محدود می‌کند. این خطا جز یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است که به عنوان کاربر وردپرس به احتمال زیاد قطعا با ان روبرو خواهید شد. پس آموزش روش های رفع خطای ریدایرکت وردپرس می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها