کسب و کار

7 نکته در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار آنلاین

راه اندازی کسب و کار اینترنتی و درآمد آنلاین موضوعاتی هستند که این روزها فکر خیلی از افراد را به خود درگیر کرده است. در این مقاله سعی کردم تا به زبان ساده تمام جوانب کسب و کار اینترنتی و آنلاین را برایتان شرح دهم.

کسب در آمد از اینترنت

شاید شما هم تجربه مشترکی با من داشته باشید. همیشه به دنبال مسیری هموار برای رسیدن به رویاهای خود و کسب درآمد بالا بوده‌ام. اما واقعا رسیدن به این رویا غیرممکن است؟ من به شما می‌گویم، هر راهی سختی های خود را دارد اما رسیدن به آن ممکن است، فقط کافی است بهترین راه را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنید.

در عصر جدید کسب درآمد دیگر هیچ شباهتی به گذشته ندارد. اینترنت به گونه ای در زندگی همه ما رخنه کرده است که هرطوری که بخواهیم نمی توانیم از تسلط آن بر دنیایمان رها شویم. در دنیای امروز، بستر اینترنت تنها جایی است که هنوز ایده‌های خوب و پرسودی وجود دارد. ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی مسیرتان را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین خوب با درآمد بسیارعالی تضمین می‌کند. اما نکته اینجاست برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق، باید حساب شده قدم برداشت.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی از شبکه های اجتماعی

درست است که این روزها هرکس میتواند به راحتی با درست کردن یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کند و محصولات خود را به فروش برساند. اما واقعا این فضا برای موفقیت و مطرح شدن شما و برندتون در بازار کافیه؟ من به شما پاسخ می‌دهم، با قاطعیت بله! و خب هیچ بله‌ای بدون چرا نیست.

چرا راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی؟

راه اندازی کسب و کار آنلاین
 1. بدون سرمایه اولیه:
  از مهمترین دلایلی که باعث شده من راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به خیلی از افراد توصیه کنم، راه‌اندازی یک کسب و کار پولسازبا درآمد دائم و همیشگی بدون هیچ سرمایه اولیه و یا سرمایه اولیه بسیار اندک است.
 2. گرایش عموم مردم به خرید اینترنتی:
  امروزه با پیدا شدن سرو‌کله‌ی ویروس کرونا در چند سال اخیر، اکثر مردم بیش از گذشته به خرید اینترنتی گرایش پیدا کرده‌اند. پس با راه اندازی کسب و کار اینترنتی به بازار هدف فوق العاده بزرگی دسترسی پیدا خواهید کرد. در بستر اینترنت می‌توان با ارائه ایده‌های نو و ایجاد کسب و کار هدفمند، حتی به بازار جهانی نیز دسترسی پیدا کرد.
 3. جذب مشتری از سر تا سر جهان:
  در کسب و کار اینترنتی محدودیت جغرافیایی وجود ندارد. افراد از هر منطقه جغرافیایی می‌توانند به راحتی محصول شما را دیده و آن را سفارش دهند. پس شما به راحتی دارای مشتریان و کاربران فرامنطقه‌ای خواهید شد. لازم است بدانید که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، تبلیغات و جذب مشتری با هزینه ی بسیار کمی صورت می‌گیرد.
 4. ارائه خدمات 24 ساعته:
  شما با راه اندازی کسب و کار اینترنتی می‌توانید با مشتریان بصورت پیوسته ارتباط داشته و به آن‌ها خدمات 24 ساعته انبوه با سرعت بالا ارائه دهید. شما در کسب و کار اینترنتی می‌توانید راحت تر و جامع تر مدیریت کنید.
 5. همزمان دارای چند شغل باشید:
  دنیای اینترنت و کارکردن در آن هزاران مزیت مثبت دیگر دارد. اما آخرین ویژگی مهم که لازم است بدانید، این است که به راحتی در این فضا می‌توانید همزمان چند شغل داشته و در زمان‌تان صرفه‌جویی خواهدشد.

برای شروع فردا دیر است…

اکثر ما امروزه بیشتر کارهایمان را با گو‌شی همراه انجام می‌دهیم و زمان زیادی را در فضای اینترنت سپری میکنیم. اما چه خوب میشود اگر در این فضا کسب درآمد نیز انجام دهیم. ما میدانیم که امروزه کسب و کارهای سنتی دیگر جای خوبی برای شروع نیستند، زیرا اکثرا مخاطبین هدف و مشتریان برای رفع نیازهایشان به اینترنت روی آورده‌اند.

امروزه بهترین بستر برای راه اندازی کسب و کار، فضای اینترنت است. اگر از این فرصت استفاده نکنید قطعا عقب خواهید ماند و یک روز خواهید دید تمام رقبای شما کسب و کار سنتی خودشون رو به‌روز کردند تا بتوانند دوام بیاروند. حتی همین الان نیز برای افرادی که کسب و کار خود را در اینترنت بازاریابی نمی‌کنند دیر شده است. چون بیشتر رقیبان شما خیلی وقت است که شروع کرده و از شما جلوتر هستند. من کار خودم را از ۴ سال پیش شروع کردم و امروز میتوانم بدون اغراق بگویم یکی از موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی را دارم.

تجربیات یک کارآفرین موفق

عواملی مثل شرایط بد اقتصادی حاکم در کشور، افزایش میزان تورم، افزایش قیمت ارز و تاثیری که روی قیمت اجناس می‌گذارد باعث شده کمتر کسی بتواند سرمایه در گردش خود را حفظ کند. پس در این شرایط برای شروع کسب و کارتان اگر هوشمندانه عمل نکنید، ممکن است مانند بقیه کسب و کارها با فشار اقتصادی و یا یک بحران مثل ویروس کرونا تا مرز ورشکستگی رفته و هر چیزی رو که درست کردین از دست بدین. موارد زیر توصیه‌های من در مسیر کسب و کار اینترنتی برای شماست.

 • اطلاعات و ذهن خودتان را با آموزش دیدن و یادگیری به روز نگه دارید تا بدانید در این شرایط کدام نوع کسب و کار است که توانسته دوام بیاورد و بهتر عمل کند.
 • کارآفرینی تنها کسب درآمد نیست بلکه باید متعهد باشید که نیازهای جامعه را برطرف کرده یا باعث یک پیشرفت اصولی باشید. به این صورت که اکثر کارآفرینان موفق پول و درآمدی که به دست می‌آورند را به پروژه‌ی دیگری اختصاص می‌دهند و کمتر می‌بینیم به دنبال یک زندگی لوکس باشند و تجملات را در اولویت قراردهند.
 • همیشه در کسب و کارتان از راهنمایی مربیان و مشاوران استفاده کنید. حتی بیل گیتس هم در بسیاری از مسائل شرکتی و تجاری از وارن بافت کمک می‌گرفت و در خیلی از مواقع از راهنمایی‌های او قدردانی می‌کند.
 • من با خواندن کتاب های کارآفرینان بزرگ فهمیدم که آن ها همیشه باور دارند که می‌توانند به موفقیت برسند؛ حتی اگر منطق برخلاف آن باشد. پس محافظه‌کاری را رها کنید و خوش‌بین باشید.

7 گام راه اندازی کسب و کار اینترنتی که به راحتی با جستجو در گوگل بهش نمی‌رسین!

راه اندازی کسب و کار آنلاین

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق باید گام هایی حساب شده برداشت که اگر این مراحل بدرستی طی شود، کسب درآمد اینترنتی شما تضمین خواهد شد. هزاران نفر با استفاده از این گام‌ها کسب و کارهای خود را به شکل مناسبی شروع‌کرده و موفق شده‌اند، که من قصد دارم در اینجا هر مرحله را به طور کامل برایتان توضیح بدم. بعد از خواندن این مطلب شما قادر خواهید بود یک کسب و کار آنلاین حرفه‌ای را راه‌اندازی کرده و کسب درآمد از اینترنت را آغاز کنید.

 1. فکر کردن به یک نیاز و برطرف کردن آن:
  مرحله ی اول برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد این است که یک نیاز واقعی را پیدا کرده و برای برطرف کردن آن، راه‌حل ارائه دهید. برای یافتن نیازهای مردم می‌توانید در گروه‌ها و وبلاگ‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون جستجو کرده و ببینید که کاربران اینترنتی واقعا چه مشکلاتی دارند وبه چه چیزهایی نیاز دارند. سپس به‌دنبال کلمات کلیدی باشید که افراد برای رفع آن مشکلات و نیازها در اینترنت جستجو می‌کنند.حتما از وب سایت های رقبای احتمالی خود بازدید کرده و بررسی کنید که آنها در کسب و کار اینترنتی خود در خصوص رفع نیازهای مشتریان چه کارهایی انجام داده‌اند. توجه داشته باشید اگر محصولی که تولید می‌شود مشتری محور و مطابق نیاز و سلیقه مشتری تولید شود، می تواند باعث رفع نیازهای واقعی مشتری گردد.شما اکنون می‌توانید مشابه همان محصولات و کارها را با ایده خود و چاشنی خلاقیت و تغییر، تولید و به مشتریان خود ارائه دهید.
 2. روش فروش محصول تان در اینترنت:
  یکی از گام‌هایی که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید به دقت رعایت شود صفحه مربوط به معرفی محصولات می باشد. برای فروش محصول در اینترنت باید بتوانید مشتری را قانع کنید که محصول شما دقیقا همان چیزی است که کاربران به دنبال آن هستند. پیشنهاد من برای داشتن یک صفحه یا وب‌سایت کاربر پسند موارد زیر است:
  با یک تیتر جذاب خواننده را شکارکنید.
  نیاز و مشکلی را که محصول شما حل می‌کند، بصورت ساده و روان برای مخاطب شرح دهید.اعتبار خود را با استفاده از نقل قول‌های نوشتاری، صوتی و ویدیویی از مشتریانی که قبلا از محصول شما استفاده کرده‌اند ارائه دهید.
  در مورد محصول و ویژگی‌های آن توضیح دهید.
  پیشنهادات متفاوت و شگفت انگیز برای خرید محصول تان ارائه دهید و ضرورت ایجاد کنید. مثلا تا فلان تاریخ قیمت محصول با ۳۰ درصد تخفیف ارائه میگردد.
  در پایان باید بتوانید برای محصول تان ضمانت قوی ارائه دهید. بر روی این نکته توجه داشته باشید که محصول شما، یک محصول منحصر بفرد می باشد و می تواند بخوبی مشکل کاربران را حل و یا زندگی آنها را بهتر کند.
 3. طراحی و راه‌اندازی وب‎‌سایت:
  بعد از اینکه بازار و محصول خود را مشخص نمودید حالا نوبت به طراحی وب سایت می‌رسد. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود حتما یک وب سایت طراحی کنید. برای طراحی وب سایت شما می‌توانید یک برنامه نویس استخدام نمایید و یا اینکه خودتان دست به کار شوید و به راحتی وردپرس را یادگرفته و سایت خود را طراحی نمایید. شما با خرید اشتراک ویژه امیاتو به راحتی می‌توانید به آموزش‌ها و قالب‌های طراحی سایت دسترسی پیدا کنید. وقتی در حال طراحی سایت خود هستید به این نکته توجه کنید که شما فقط ۵ ثانیه فرصت دارید تا کاربرانی که به وب سایت شما می‌آیند را جذب نمایید. در غیر اینصورت کاربران به سرعت سایت شما را ترک می‌کنند و به سایت رقبای شما مراجعه می‌نمایند.
 4. یک شهرت تخصصی داشته باشید:
  مردم امروزه برای پیدا کردن اطلاعات مختلف از اینترنت استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اطلاعات و مقالات رایگان و مورد نیاز کاربران اینترنتی را در وب‌سایت‌های دیگر منتشر نموده و در لابه‌لای مطالب، لینک به وب‌سایت خود داشته باشید. البته این کار باید هوشمندانه انجام شود تا آن وب سایت ها فکر نکنند که شما بعنوان تبلیغ این مقالات را ارائه داده اید. علاوه بر مقالات می‌توانید فایل‌های صوتی و فیلم نیز تولید کرده و در سایت هایی که مخصوص اشتراک هستند منتشر نمایید. این کار باعث می‌شود که شما ترافیک بیشتری از سایت‌های دیگر دریافت کرده و در رتبه بندی گوگل نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.اگر وب‌سایت‌ها و فروم‌ها به این نتیجه برسند که شما یک متخصص فعال در زمینه کاری خود هستید به سایت شما لینک خواهند داد که درواقع به عنوان یک بک لینک طبیعی می تواند تاثیر بسزایی در کسب ترافیک سایت داشته‌باشد
 5. از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید:
  ایمیل مارکتینگ یک نکته مهم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. از بازاریابی ایمیلی برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به خریدار استفاده‌ کنید. کاربرانی که به وب‌سایت شما وارد می‌شوند و ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهند، یعنی به کسب و کار اینترنتی شما اجازه داده‌اند تا با آن‌ها رابطه طولانی مدت ایجاد کرده و چیزی که به آن ها می‌دهید مورد نیاز آن ها است. بازاریابی ایمیلی ارزان تر و موثرتر از ، تبلیغات چاپی و تبلیغات در رادیو و تلویزیون است، زیرا کاملا هدفمند می باشد.
 6. درآمد سایت خود را از طریق فروش مجدد افزایش دهید:
  حداقل ۳۶ درصد از افرادی که قبلا از شما خرید کرده‌اند، اگر ارتباط خود را با آنها حفظ نمایید، مجددا از سایت شما خرید خواهند کرد. فروش اول به مشتریان مهم‌ترین و سخت ترین مرحله فروش است. و آن فروش می‌تواند باعث فروش های مجدد و بیشتر شما گردد.در این مرحله پیشنهاد من به شما این است که همیشه با محصولاتی که می‌فروشید یکسری محصولات تکمیلی نیز ارائه دهید. همچنین به مشتریان خود برای وفاداری آنها، پاداش ویژه دهید تا بیشتر وفادار شوند. به طور مثال به مشتریان خود کوپن‌های وفاداری الکترونیکی ارائه دهید تا در هنگام خرید اینترنتی بعدی خود برای تخفیف گرفتن استفاده کنند.
 7. ساخت صفحه قدردانی از کاربر:
  بعد از هر خرید مشتری را به صفحه تشکر ارجاع دهید. در آن صفحه علاوه برا اینکه از مشتری خود بابت خریدش قدردانی می‌نمایید، سایر محصولات مرتبط را نیز به آنها پیشنهاد دهید و یا تخفیف وهدیه‌ای به آنها ارائه دهید.

راه های مطمئن برای شکست خوردن در کسب و کار آنلاین

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق باید گام هایی حساب شده برداشت که اگر این مراحل بدرستی طی شود، کسب درآمد اینترنتی شما تضمین خواهد شد. هزاران نفر با استفاده از این گام‌ها کسب و کارهای خود را به شکل مناسبی شروع‌کرده و موفق شده‌اند، که من قصد دارم در اینجا هر مرحله را به طور کامل برایتان توضیح بدم. بعد از خواندن این مطلب شما قادر خواهید بود یک کسب و کار آنلاین حرفه‌ای را راه‌اندازی کرده و کسب درآمد از اینترنت را آغاز کنید.

مرز بین موفقیت و شکست یک کسب و کار آماده سازی و برنامه‌ریزی دقیق برای آن است. اگرچه راه اندازی یک کسب‌ و کار در بستر اینترنت شما را به قله‌های موفقیت نزدیک می‌کند، اما رسیدن به قله آسان نیست. بهتره بگم اگر موارد زیر را رعایت کنید قطعا شکست خواهید خورد:

 • آموزش اصولی و مهارت کافی را در آن زمینه نداشته باشید
 • استراتژی و برنامه ریزی بلندمدت نداشته باشید
 • بازاریابی حرفه ای نداشته باشید
 • توانایی برنامه ریزی نداشته باشید
 • تیم غیرحرفه‌ای داشته باشید
 • از قوانین حقوقی هیچ اطلاعاتی نداشته باشید
 • منابع مالی تان را اشتباه مدیریت کنید

“راه اندازی کسب و کار اینترنتی، داشتن وب سایت حرفه ای” این یک بازی برد برده

توجه کنید هدف از فروش آنلاین، اتوماتیک کردن تمام فرآیندهاست. با استفاده از وب سایت مخاطب محصول ما را می‌بیند، توضیحات را مطالعه میکند، نظرات و پرسش و پاسخ را می‌خواند و در صورت تمایل آن محصول را سفارش می‌دهد. با وصل شدن به درگاه پرداخت بانکی، وجه را واریز میکند و پس از اتمام این مراحل شما متوجه سفارش جدید مشتری می‌شوید.

حالا فروش با سایت را با فروش از طریق پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام مقایسه کنیم:

مخاطب در پیج شما محصول را می‌بیند، توضیحات را می‌خواند، چون در کپشن پست انقدر دستمان باز نیست که تمام جزئیات محصول را یک به یک بنویسیم، پس احتمالا سوالاتی برای مشتری باقی می‌ماند که از طریق دایرکت از شما می‌پرسد. بعد از جواب دادن و در صورت تمایل شماره کارت را از شما می‌گیرد، وجه را واریز و رسید را برای شما می‌فرستد. این یک خرید آنلاین نیست، شما اگر اینترنتتان قطع شود، خواب باشید یا در مسافرت باشید نمیتوانید فروش کنید. پس هیچ پلتفرمی مثل ساخت یک سایت نمیتواند شما را صاحب یک کسب و کار آنلاین اصولی کند.

7 نکته در راه اندازی کسب و کار اینترنتی | راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اکنون برای راه‌اندازی وب‌سایت موردنظر و پیاده‌کردن ایده‌های تان برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، اشتراک ویژه امیاتو را خریداری کرده و از آموزش‌های رایگان و دسترسی به تمام قالب‌ها و افزونه‌های مورد نیاز برای طراحی سایت دسترسی پیدا کنید.

تجربه موفق راه اندازی کسب و کار اینترنتی و استارتاپ دارید؟ شتابدهنده فینیک از همکاران کلیدی امیاتو است که میتواند به شما در صادرات استارتاپ به کشوری های دیگر کمک کند.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
محمد حسین
محمد حسین
7 ماه قبل

بسیار عالی و حاوی نکات ارزشمندی بود. درود بر این ذهن خلاق

الی
الی
7 ماه قبل

بسیار مفید بود، سپاسگزارم