آموزش‌ کاربردی افزونه

آموزش ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس، حذف و اضافه کردن فیلدها

فرم تسویه حساب ووکامرس

یکی از موارد مهم و ضروری در سایت فروشگاهی محصولات، ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس و تسهیل فرآیند خرید برای کاربران است. در مسیر فرآیند خرید کاربران از محصولات شما دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است، کاربر را از خرید منصرف کند. فرم تسویه حساب ووکامرس آخرین مرحله‌ای است که شما باید مشتری را متقاعد کنید که فرآیند خرید را تکمیل کند. اگر صفحه پرداخت سایت شما دارای گزینه‌های متعدد باشد و فرآیند خرید را پیچیده و طولانی کند، احتمال اینکه مشتریان صفحه شما را ترک کرده و به وبسایت دیگری برای خرید محصول مراجعه کنند زیاد می‌شود.
تسهیل فرآیند خرید برای کاربران، میزان رضایت مشتریان را افزایش می دهد و در نهایت به افزایش فروش شما کمک میکند. زمانی که یک تجربه کاربری آسان و راحت را برای کاربران ایجاد می‌کنید، احساس رضایت ناشی از آن کاربران را برای خریدهای بعدی از سایت شما ترغیب می‌کند. شما می‌توانید با رعایت یک سری نکات ریز اما اساسی، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید.
از آنجایی که تسهیل فرآیند خرید در احساس رضایت مشتریان بسیار تاثیرگذار است، یکی از بهترین راه ها، بهینه سازی و ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس و سفارشی کردن فیلد ها است.

ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس

اکثر مشتریان تمایل دارند خرید خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهند و به هدف خود برسند. کاربر پس از ورود به سایت شما و طی کردن مراحل خرید به صفحه تسویه حساب می‌رسند. در این صفحه فیلدهایی وجود دارد که کاربران حتما موظف اند آن هارا پر کنند تا فرآیند خریدشان کامل و ثبت شود. پرکردن بعضی از فیلدها اجباری و پر کردن برخی دیگر ضروری نیست.

ووکامرس یک فروشگاه ساز عالی است که دارای امکانات بسیار خوب و حرفه‌ای است. اما یکی از مشکلات آن زیاد بودن فیلدهای تسویه حساب می‌باشد. این سیستم قابل ویرایش است و می‌توانید تغییرات دلخواه را برای رضایت کاربران در فرم تسویه حساب ووکامرس ایجاد کنید.
فرم تسویه حساب ووکامرس بصورت پیش فرض در صفحه پرداخت دارای تمام فیلدهای ضروری از جمله جزئیات صورتحساب، نام کوچک، نام خانوادگی، نام شرکت، کشور، نشانی، شهر/استان، ناحیه، کد پستی، تلفن، آدرس ایمیل در صفحه پرداخت است.
ووکامرس با قابلیت انعطاف پذیری فوق‌العاده خود برای تمام کاربران حتی افراد مبتدی امکان ویرایش طرح، تغییر متن روی دکمه سفارش دادن، حذف فیلد، ایجاد یک فیلد مورد نیاز (یا غیر ضروری)، تایید یک اولویت تحویل، اجازه دادن به مشتریان برای درخواست تاریخ یا مهلت تحویل، تنها تعدادی از سفارشی سازی هایی هستند که می توانید انجام دهید.
در ادامه چند روش برای ایجاد تغییرات در صفحه تسویه حساب براساس نیازهایتان برای شما آورده شده است.

فرم تسویه حساب ووکامرس

روش های ویرایش صفحه صورت حساب ووکامرس

1. استفاده از کد در فایل فانکشن

2. استفاده از افزونه ویرایش فرم تسویه‌ حساب ووکامرس

اگر در حوزه توسعه وب یک فرد متخصص هستید، می‌توانید با استفاده از تکه‌های کد آن را سفارشی سازی کرده و تغییرات موردنظر خود را اعمال کنید. در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از افزونه‌های رایگان یا پریمیوم صورت حساب خود را ویرایش کنید.
در نسخه رایگان می توانید فیلدها را حذف، اضافه و ویرایش کنید. اما در نسخه پریمیوم با امکانات گسترده تر نظیر ایجاد شرط برای نمایش فیلدها می‌توانید فیلدهای حرفه‌ای ایجاد کنید.

ویرایش صفحه صورت حساب ووکامرس از طریق کدنویسی

اگر شما در زمینه کدنویسی دارای مهارت و تخصص هستید، می توانید ویرایش صفحه صورت حساب را توسط فایل فانکشن انجام دهید. تنها کافیست کدهای زیر را در انتهای فایل  functions.php قالب خود قرار دهید. توجه داشته باشید که قبل از انجام دادن هرکاری، از فایل functions.php قالب خود، فایل بک آپ تهیه کنید.

/* WooCommerce: The Code Below Removes Checkout Fields */
add_filter( 'woocommerce_checkout_fields' , 'custom_override_checkout_fields' );
function custom_override_checkout_fields( $fields ) {
    /* حذف فیلد نام */
  unset($fields['billing']['billing_first_name']); 
    /* حذف فیلد نام خانوادگی */
  unset($fields['billing']['billing_last_name']); 
    /* حذف فیلد نام شرکت */
  unset($fields['billing']['billing_company']); 
    /* حذف فیلد اول آدرس */
  unset($fields['billing']['billing_address_1']);
    /* حذف فیلد دوم آدرس */
  unset($fields['billing']['billing_address_2']); 
    /* حذف فیلد شهر */
  unset($fields['billing']['billing_city']); 
  /* حذف ء کد پستی */
  unset($fields['billing']['billing_postcode']); 
    /* حذف فیلد کشور */
  unset($fields['billing']['billing_country']); 
    /* حذف فیلد استان یا ایالت */
  unset($fields['billing']['billing_state']); 
    /* حذف فیلد شماره تماس */
  unset($fields['billing']['billing_phone']); 
    /* حذف فیلد یادداشت سفارش */
  unset($fields['order']['order_comments']); 
    /* حذف فیلد ایمیل */
  unset($fields['billing']['billing_email']);
return $fields;
}

راهنمایی: به طور مثال اگر می‌خواهید فیلد شماره تماس حذف شود کافیست // را از ابتدای کد بردارید و اگر می‌خواهید فیلد ایمیل دوباره نمایش داده شود در ابتدای کد // را قرار دهید.

استفاده از افزونه Yith woocommerce checkout manager

شما با استفاده از افزونه ویرایش صفحه تسویه حساب Yith woocommerce checkout manager، قادر هستید با چند کلیک و صرف کمتر از پنج دقیقه زمان، فرم تسویه حساب سایت خود را کاملا شخصی سازی کنید تا مشتریان بتوانند خرید خود را به سادگی نهایی کنند. شما با کمک افزونه مدیریت صورت حساب ووکامرس، می‌توانید به صورت نامحدود فیلد اضافه کرده و رنگبندی آنها را تغییر دهید. همچنین اعتبار سنجی اطلاعات وارد شده، افزودن Tooltip به فیلدها و تعیین موقعیت و انتخاب بهترین طرح بندی برای فیلدها از دیگر ویژگی‌های این افزونه است.

آموزش استفاده از افزونه ویرایش فرم صورت حساب Yith woocommerce checkout manager

برای ویرایش فرم صورت حساب به صورت حرفه‌ای ابتدا افزونه ویرایش صورت حساب ووکامرس یا YITH WooCommerce Checkout Manager را از اینجا نصب و فعال کنید. پس از نصب، منوی جدید YITH plugins ایجاد می شود. با کلیک بر روی گزینه Checkout Manager به تنظیمات افزونه وارد می‌شوید. اکنون دو تب Settings و Checkout fields  یا فیلدهای افزونه ظاهر می‌شود.
در قسمت تنظیمات با گزینه‌های زیر برای ویرایش قسمت‌های مختلف صورت حساب مواجه می‌شوید.

صورت حساب

Enable JS Validation: این گزینه اعتبار سنجی در جاوا اسکریپت را فعال و غیرفعال می‌کند.

Enable VAT JS Validation (EU): این گزینه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است.

Enable Tooltip: این گزینه مربوط به ابزار راهنما در صفحه پرداخت است.

Checkout Style: سبک پرداخت (به عنوان مثال نمایش فرم پرداخت در یک ستون به جای دوستون پیش فرض).

Input Field Height: تعیین میزان ارتفاع فیلد ورودی.

Input Field Border: مشخص نمودن رنگ برای مرز بخش ورودی.

Input Field Border On Focus: تنظیم رنگ برای مرز فیلد ورودی.

Input Field Border (correct info): تنظیم رنگ برای مرز فیلد ورودی زمانی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد.

Input Field Border (wrong info): تنظیم رنگ برای مرز فیلد ورودی زمانی که اطلاعات وارد شده اشتباه باشد.

Error Message Color: تعیین رنگ برای پیام خطا.

همچنین در قسمت فیلدهای افزونه می‌توانید به تعداد دلخواه فیلدهای موردنظر خود را اضافه کنید. در این قسمت حتی می‌توانید فیلد های پیش‌فرض را ویرایش کنید.

صورت حساب

در آخر…

تکمیل فرم صورت حساب برای کاربر می توانید یک کار سخت باشد پس هدف گذاری خود را از ویرایش صفحه صورت حساب به گونه ای تنظیم کنید که تنها اطلاعات مورد نیاز و ضروری از کاربر گرفته شود. در این صورت نه فروشگاه شما به مشکل می خورد نه کاربر هنگام خرید اذیت می شود. اگر نکات ریزی که در مباحث وردپرس مانند حذف فیلدهای اضافه را انجام دهید سایت شما با گذشت زمان تبدیل به یک سایت حرفه ای و کاربر پسند خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها