آموزش‌ کاربردی افزونه, کسب و کار

از ویدیو مارکتینگ تا قالب ویدیویی آماده

قالب ویدیویی آماده

نوشتن این مقاله از آنجایی شروع شد که نتایج یک تحقیق بر روی خریداران چندین فروشگاه اینترنتی را مطالعه کردم. نتیجه این تحقیق نشان می‌داد آموزش یا تبلیغات ویدیویی 90% در تصمیم‌گیری کاربران برای خرید موثر بوده است. نتیجه‌ی آن مقاله مرا ترغیب کرد تا در این باره بیشتر بخوانم و آن را در قالب مقاله‌ای با شما به اشتراک بگذارم.

ویدیو مارکتینگ چیست؟

یکی از زیرمجموعه‌های مهم بازاریابی اینترنتی، بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ یا تبلیغات ویدیویی است. در این روش از ویدیو یا قالب ویدیویی آماده به عنوان یک ابزار برای معرفی یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، نقاط قوت و ضعف آن، معرفی محصول، آموزش و بهره بردن از خدمت یا محصول استفاده می‌شود.

چرا ویدیو مارکتینگ؟

در دنیای بازاریابی آنلاین، محتوای ویدیویی قطعا بیشتر از یک تصویر ساده جلب توجه می‌کند. ویدیو، ابزار فوق‌‌العاده‌‌ی بازاریابی آنلاین برای افزایش تعامل و درگیرکردن مخاطب با اوست، چرا که مفاهیم انتزاعی و حسی را به راحتی منتقل و باعث جلب اعتماد مخاطبان می‌شود. استفاده از ویدیو در وب‌ سایت از نظر سئو و بهینه سازی نیز بسیار مفید است.

ویدیو مارکتینگ

امروزه ویدیو، به عنوان یک محتوای ارزشمند در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. هم اکنون بیش از 80 درصد فضای ترافیکی اینترنت به ویدیوها مربوط می‌شود. برای مثال، براساس ارزش گذاری اینستاگرام محتوای ویدیویی بیشتر از سایر انواع محتوا دیده می‌شود. همچنین بازدید توییت‌های حاوی ویدیو، ۱۰ برابر بیشتر از سایر توییت‌ها است.

6 ویژگی منحصر به فرد ویدیو مارکتینگ

 1. بهبود فوق‌العاده سئو سایت شما با استفاده از ویدیو:
  موتورهای جستجو، محتوا را براساس علاقه‌ی مخاطب لیست می‌کنند. بر این اساس شما می‌توانید با تولید و انتشار محتوای ویدیویی نرخ کلیک (CTR) را در نتایج گوگل افزایش دهید. در نتیجه تعداد کاربرانی که روی لینک مطالب شما کلیک می‌کنند افزایش پیدا کرده و در نهایت ویدیو می‌تواند رتبه سایت شما را در موتور های جستجو ارتقا دهد.
 2. هنر ویدیو در بهینه سازی نرخ تبدیل: 
  هر وب‌سایت یا کسب و کار، یک یا چند هدف مختلف را دنبال می‌کند. به عنوان مثال هدف اصلی سایت دیجی کالا  این است که مخاطب بعد از ورود، یک محصول را خریداری کند. نرخ تبدیل یعنی وقتی کاربری از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید. پس استفاده درست از بازاریابی آنلاین و ویدیو مارکتینگ می‌تواند نرخ تبدیل وب‌سایت تان را به شدت افزایش دهد.
 3. با ویدیو احساسات مخاطبان تان را درگیر کنید:
  شما از طریق ویدیو با مخاطبین تان ارتباط انسانی برقرار می‌کنید که نسبت به متن یا نوشته تبلیغاتی بسیار کارآمدتر است. شما با استفاده از ابزار موسیقی یا استفاده از افراد مشهوردر ویدیو، مرکز احساسات مخاطب را هدف قرار می‌دهید.
 4. با ویدیو مارکتینگ اعتماد مخاطبان‌تان را دوچندان کنید:
  به طور کلی اساس فروش اعتماد است. بسیاری از کاربران زمانی که وارد وب‌سایت شما می شوند، ممکن است بترسند که مبادا کلاه سرشان برود و از شما خرید نکنند. شما می‌توانید با تولید یک محتوای ویدیویی خوب یا یک ویدیو خوب از محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید، اعتماد بین خود و مخاطبان تان را به بهترین شکل ایجاد کنید.
 5. ایجاد زنجیره اشتراک گذاری با ویدیو تبلیغاتی:
  اگر دقت کرده باشید، امروزه تمام شبکه‌‌های اجتماعی طوری توسعه پیدا کردند که تولید محتوای ویدیویی، برای کاربران راحت‌تر باشد. امروزه بیش از نود و دو درصد افرادی که گوشی هوشمند دارند، با آن ویدیو تماشا می‌کنند و حداقل با یک نفر این ویدیو را به اشتراک می‌گذارند. اگر محتوای ویدیویی شما جذاب باشد این چرخه‌ی اشتراک گذاری ادامه می‌یابد.
 6. ویدیو، یک راه سریع برای رشد:
  در بازاریابی ویدیویی مهم‌ترین حواس کاربر یعنی چشم و گوش را با خود همراه می‌کنید. پس در رونق کسب و کار تاثیرگذاری ویدیو می‌تواند دوچندان باشد. در دنیای پراز محتواهای جذاب و گسترده اکثر مخاطبین حوصله ندارند متن‌های طولانی در وصف محصول بخوانند. اما اینکه ویژگی‌های محصول و عملکرد آن محصول را در ویدیو ببینند، متفاوت است.

انواع مختلف ویدیو مارکتینگ

ویدیوها انواع مختلفی دارند و شما با توجه به هدف، نیاز، شرایط و پرسونای مخاطبان باید یکی از انواع ویدیو را انتخاب کنید.

ویدیو مارکتینگ
 • ویدیو رونمایی محصول:
  زمانی که یک محصول جدید تولید می‌کنید، می توانید با ساخت یک ویدیو آن محصول را رونمایی کرده و به توصیف و معرفی آن محصول بپردازید. این ویدیو به نوعی تبلیغ محصول شما است.
 • ویدیو دمو از محصول:
  در این نوع ویدیو باید امکانات و ویژگی‌های محصول تان را به شیوه‌ای خلاقانه و جذاب به تصویر بکشید. شما می‌توانید در این ویدیو صحبت کنید یا از موزیکی جذاب استفاده کنید.
 • ویدیو آموزش قدم به قدم:
  آموزش قدم به قدم به بینندگان کمک می‌کند تا چیزهای جدیدی یاد بگیرند. اکثر ویدیوهای منتشرشده در سایت هایی مثل آپارات در این دسته قرار می‌گیرند.
 • ویدیو رویدادها و وقایع:
  در مورد اطلاع رسانی درمورد برگزاری یک رویداد، واقعه یا ساخت ویدیو از رویدادهایی که برگزار می‌کنید، ویدیو بسازید. رویداد شما در هر زمینه‌ای که باشد به مشتری هایتان اطلاعات می‌دهد. به طور مثال اگر خیریه برگزار می‌کنید، مخاطب متوجه می‌شود که شما و برندتان اهل کمک کردن هستید.
 • ویدیوهای تجاری:
  بیشترین استفاده از این نوع ویدیو ها در معرفی کسب و کار است. شما با ساخت ویدیو تجاری میتوانید اهداف و دیدگاه‌های کلی کسب و کارتان را به مخاطب نشان دهید.
 • ویدیو مصاحبه با افراد کارشناس:
  با کارشناسان متخصص در حوزه ی کسب و کارتان، ویدیو‌های مصاحبه‌ ای را  تهیه کرده و از این طریق کاربران خود را از حرفه‌ای بودن برندتان آگاه کنید.
 • ویدیوهای زنده:
  تیم‌های تبلیغاتی از ویدیوهای زنده برای ارتباط بیشتر با مشتریان استفاده می‌کنند. با مشاهده این ویدیوها مخاطبان با جزئیات کسب و کارتان بیشتر آشنا می شوند. امکان ضبط ویدیو‌های live شبکه هایی مانند اینستاگرام، توییتر و فیسبوک نمونه‌ای از این ویدیوها می‌باشد.
 • ویدیوهای سرگرم کننده:
  بیشتر افراد جامعه و مخاطبان می‌توانند با ویدیوهای سرگرم کننده ارتباط برقرار کنند. با استفاده از این ویدیو‌ها می‌توانید مطالب را هرچند تخصصی به سادگی به مخاطبان توضیح دهید و آنها را برای تماشای انتهای ویدیو ترغیب کنید.
 • ویدیوهای نظر کاربران:
  این ویدیوها را می‌توان به دو بخش ساخت ویدیو نظر مشتریان و نظر کارمندان دسته بندی کرد. ویدیو نظر مشتریان یکی از بهترین ویدیو های تبلیغاتی است زیرا مخاطب با افرادی که مشکلی مشابه خود دارند، ارتباط برقرار می‌کند. این ویدیوها می‌تواند به خوبی اعتماد مشتریان را جلب کند. کارمندان شما تنها کسانی هستند که واقعا می‌دانند کار کردن با شما و برندتان چه مزیتی دارد. ساخت ویدیوی نظر کارمندان فرصت خوبی برای آشنایی کاربران با محیط کار و راهبردهای اجرایی و فرهنگی برندتان است.

استراتژی های سودمندی که باید در ویدیو مارکتینگ رعایت کنید

کوتاهی ویدیو:
از آنجایی که ویدیوهای دمو در مورد محصولات و خدمات یک دید کلی به مخاطب می‌دهند، استفاده از ویدیوهای کوتاه در ابتدای راه بازاریابی آنلاین می‌تواند به صورت ویژه‌ای کاربران را به خرید محصولات شما ترغیب کند.

قصه بگویید:
در ساخت ویدیو نباید به مخاطب احساس فروش محصول القا شود، بلکه باید داستان سرایی کنید. ویژگی ها و مطالب درباره‌ی برند و کسب و کارتان را بصورت قصه روایت کنید. به زبان ساده تر داستان سرایی کرده و با احساسات مخاطب درگیر شوید تا کارتان برجسته و شاخص جلوه کند.

درگیر کردن احساسات مخاطب:
20 درصد از مخاطبان ویدیو در همان 10 ثانیه اول از تماشای دیدن ویدیو صرف نظر کنند. در نتیجه روی مطالبی دست بگذارید که مخاطب با دیدن تصاویر ویدیو، شنیدن موزیک و کلام گوینده، احساس کند دیدن این ویدیو از واجبات است.

بهینه سازی SEO:
علاوه بر ساخت ویدیو و چالش ها و الزامات ویدیو مارکتینگ، بهینه سازی سرچ و SEO از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. توصیه می شود برای بهینه سازی SEO ابتدا ویدیو را در دامین خود آپلود کنید و سپس در سایر فضاها منتشر کنید.

بهینه سازی نمایش ویدیو:
زمانی تمام حواس مخاطب را به ویدیوتان جلب می‌کنید که ویدیو از صدا و تصویر با کیفیتی برخوردار باشد. پس شما باید در آنالیزهای خود مشخص کنید که مشتریان با استفاده از چه ابزارهایی ویدیو ما را می‌بینند و در نهایت فیلم مورد نظر را برای سیستم عامل‌های مختلف و دستگاه‌های مختلف بهینه سازی کنید.

ویدیو مارکتینگ زیرشاخه وایرال مارکتینگ

در وایرال مارکتینگ با استفاده از محتواهایی که می‌تواند به سرعت و نفر به نفر منتقل شود، سعی می‌شود تا یک برند یا یک محصول تبلیغ شود. در واقع ایده‌ی اصلی این است که محتوا توسط خود کاربران به گردش دربیاید. بنابراین وایرال مارکتینگ را می‌توان به عنوان یک روش بازاریابی معرفی کرد که تبلیغات آن با استفاده از انتقال فرد به فرد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام می‌گیرد. یک ویدیو با ویژگی‌ها و عناصر جذاب می‌تواند به سرعت در شبکه های اجتماعی به گردش دربیاید. پس می‌توان ویدیو مارکتینگ را شاخه‌ای از وایرال مارکتینگ معرفی کرد.

نکته طلایی ویدیو مارکتینگ

خب حالا به این نکته طلایی توجه کنید: کاربران در ۱۰ ثانیه اول با توجه به جذاب بودن ویدیو تصمیم به ماندن یا ترک صفحه می گیرند. شما می‌توانید با استفاده از قالب ویدیویی آماده در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه یک ویدیوی جذاب بسازید. درادامه می‌توانید نمونه یک ویدیو آماده را مشاهده کنید.

برای دانلود ویدیو بالا اینجا کلیک کنید.

خب قطعا حالا کلی سوال و نگرانی براتون پیش اومده! بزارید حدس بزنم، اینکه ویدیو برند خودم رو با چه ایده‌ای بسازم؟ به کدوم گروه فیلمبرداری و ادیت کار رو بسپارم تا ویدیویی با کیفیت تولید کنند؟ هزینه‌ی ساخت آن ویدیو چقدر است؟ آیا در انتها چیزی که بدست میاد اصولی و حرفه‌ای است؟ می‌تواند برای وب‌سایت من مفید باشد؟ و کلی سوال های دیگه که الان داره تو ذهنتون میچرخه.

انواع قالب ویدیویی آماده، در اختیار شما

خب اول وارد سایت امیاتو شوید، روی قسمت عناصر کلیک کنید. در بخش قالب آماده ویدیو می‌توانید انواع دسته بندی‌های ویدیو، شامل اینستاگرام، افتتاحیه، تبلیغات، اینفوگرافیک، تایپوگرافی، عناوین و پکیج ها را مشاهده می‌کنید. پس از انتخاب دسته بندی متناسب با کسب‌ و کارتان، به دنیایی از قالب آماده ویدیو با سبک های متفاوت وارد می‌شوید. پس از بررسی، بهترین ویدیو را بر اساس اهداف‌تان انتخاب کنید.

قالب ویدیویی آماده

ویژگی های قالب ویدیویی آماده امیاتو

بزارید اولش اینو بگم تا خیالتون کامل راحت بشه! قالب ویدیویی آماده امیاتو از سایت انواتو المنت توسط طراحان حرفه‌ای بین‌المللی براساس اصول بازاریابی و انعطاف‌پذیری بالا بصورت از پیش ساخته شده طراحی و در امیاتو ارائه شده‌اند. حجم و کیفیت ویدیوها بهینه شده‌است و چشم را اذیت نمی‌کند. بزرگ ترین امتیاز این قالب ها این است که قابلیت شخصی سازی دارند. با وجود این امکان می‌توانید براساس سلیقه شخصی خود در آنها تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

شخصی سازی قالب ویدیویی آماده

حالا شما پس از انتخاب قالب ویدیویی آماده متناسب با کسب‌وکار و سلیقه‌ی خود آن را با هزینه‌ای بهینه که از قبل کیفیت آن را دیده‌اید، خریداری ‌کنید. سپس با استفاده از نرم‌افزار Adobe After Effects و Adobe Premiere به راحتی متناسب با ویژگی‌های مورد نظرتان تم رنگی، متن و عکس هارا جای‌گذاری و تغییرات لازم را ایجاد کنید. تمام! پس آسان ترین راه برای داشتن یک ویدیوبا استانداردهای حرفه‌ای استفاده از قالب ویدیویی آماده است.

جمع بندی

شما می‌توانید با استفاده از قالب ویدیویی آماده امیاتو، ویدیو متناسب با کسب‌ و کارتان را با تمام ویژگی‌های حرفه‌ای برای جذب مخاطب داشته و آن را بر اساس سلیقه‌ی خود شخصی‌سازی کنید. در نهایت شما یک ویدیوی منحصربه فرد با رعایت تمام اصول بازاریابی و طراحی داشته و می‌توانید از آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف برای افزایش مخاطبین‌تان استفاده کنید.س همین حالا به وب‌سایت امیاتو مراجعه کرده و ویدیو مورد نظر خود را دانلود و خریداری کنید. و اینو هم بهتون بگم که با داشتن اشتراک ویژه امیاتو می‌توانید بصورت رایگان به تمامی فایل ها دسترسی داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها