آموزش‌ کاربردی افزونه

آموزش رفع خطای جریان باز نشدن وردپرس Failed to Open Stream Error

خطای جریان باز نشدن وردپرس

در حالی که استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار آسان است، اما ممکن است گاهی با خطاهای وردپرس روبرو شوید. یکی از رایج ترین خطاهایی که طراحان سایت وردپرسی با آن مواجه می‌شوند، خطای جریان باز نشدن وردپرس و یا Failed to Open Stream Error است. خطای جریان بازنشدن وردپرس به دلیل عدم دسترسی به فایل‌های استفاده شده در طراحی سایت وردپرسی ایجاد می‌شود.

در حالت کلی وجود یک اسکریپت باعث ایجاد خطای جریان باز نشدن وردپرس می‌شود. این پیام خطا ممکن است به دلیل وجود یک کد نادرست و غیر استاندارد یا افزونه یا قالبی که به اشتباه سفارشی شده باشد به وجود بیاید. نگران نباشید، این پیام دقیقا به کاربران علت خطا و محل ایجاد خطا را به صورت دقیق نمایش می‌دهد.

از آنجایی که از دسترس خارج شدن وب‌سایت برای یک کسب و کار می‌تواند باعث از بین رفتن بخشی از درآمد آن کسب و کار شود و به آن برند ضرر بزند، لازم است در سریع ترین زمان ممکن در صدد رفع خطاهای آن وب‌سایت باشیم و مشکل را رفع کنیم. خطای جریان باز نشدن وردپرس به سادگی قابل رفع است و در ادامه به دلایل ایجاد این ارور و آموزش رفع آن خواهیم پرداخت.

خطای جریان بازنشدن وردپرس به چه علت به وجود می‌آید؟

قبل از رفع خطای جریان بازنشدن وردپرس لازم است بدانیم چه چیزی باعث به وجود آمدن این خطا شده است. به طور کلی ارور خطای جریان باز نشدن وردپرس Failed to open stream به این دلیل به وجود می‌آید که وردپرس می‌خواهد از فایلی استفاده کند ولی آن فایل حذف شده یا تغییر مسیر داده است و به آن دسترسی ندارد. همچنین ممکن است آن فایل وجود داشته باشد و در مسیر تعیین شده وردپرس باشد اما سرور دسترسی آن فایل را برای وردپرس مسدود کرده باشد و راه آپلود را برای وردپرس بسته است.

وردپرس باتوجه به محل ایجاد خطا و زمان وقوع آن یک پیام هشدار که در واقع علت آن عدم دسترسی به یک فایل است ارسال می‌کند.  در محتوای این پیام علت به وجود آمدن خطای جریان باز نشدن وردپرس عنوان شده است اما به دلیل به وجود آمدن آن اشاره‌ای نمی‌کند. عدم دسترسی وردپرس به یک فایل می‌تواند دلایل متعددی از جمله حذف فایل مورد نظر، تغییر محل ذخیره سازی آن فایل یا حتی نداشتن مجوز دسترسی به آن فایل توسط وردپرس باشد.

چگونه خطای جریان باز نشدن وردپرس یا failed to open stream را رفع کنیم؟

برای رفع خطای جریان باز نشدن وردپرس یا رفع ارور failed to open stream باید اطلاعات ورود به پنل مدیریت هاست خود را از شرکت میزبانی وب خود دریافت کرده و به پنل مدیریت هاست سایت وردپرسی خود دسترسی داشته باشید. با توجه به علت ایجاد این خطای رایج در وردپرس که میتواند حذف فایل مورد نظر ، تغییر محل ذخیره سازی آن و یا حتی عدم مجوز دسترسی به آن فایل باشد، برای رفع آن روش های مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه برای حل این مشکل حذف اسکریپتی است که باعث ایجاد این خطای رایج در وردپرس شده است که چندان مناسب نیست. در ادامه به بررسی انواع روش های رفع خطای failed to open stream می‌پردازیم.

بروز خطای جریان باز نشدن وردپرس یا failed to open stream به علت عدم دسترسی به فایل

از آنجایی که با توجه به ساختار سیستم مدیریت محتوای وردپرس ممکن است فایل‌هایی وجود داشته باشد که سطح دسترسی تعریف شده باشد ممکن است دسترسی به فایل را محدود کند. همین موضوع می‌تواند باعث ایجاد خطای failed to open stream در سایت وردپرسی شود. در این وضعیت می‌توان از اطلاعاتی که پیام خطا در اختیار ما می‌گذارد برای شناسایی فایل و اسکریپتی که وردپرس مجوز دسترسی به آن فایل را ندارد و باعث ایجاد این خطا شده یا محل دقیق آن فایل و کد اسکریپت استفاده کرد.

برای رفع این خطا ابتدا وارد پنل مدیریت هاست شده که در اینجا پنل مدیریت هاست cpanel است. پس از ورود برروی گزینه File Manager کلیک کنید.

خطای جریان باز نشدن وردپرس

در بخش File Manager که شامل همه‌ی فایل‌های سایت است، فایلی که باعث ایجاد این خطا شده را پیدا کرده و با راست کلیک روی آن گزینه Change Permissions را انتخاب کنید. به طور مثال در شکل زیر فایل موردنظر در پوشه wp-content قرار دارد.

خطای جریان باز نشدن وردپرس

سپس سه گزینه‌ی Read ، Write و Execute را چک کنید که حتما تیک خورده باشد. سپس بر روی دکمه Change Permissions کلیک کنید.

خطای جریان باز نشدن وردپرس

اگر ارور failed to open stream به دلیل عدم مجوز دسترسی باشد، با تغییر تنظیمات بالا این مشکل رفع می‌شود.

بروز خطای جریان باز نشدن وردپرس یا failed to open stream به علت عدم وجود فایل

در صورت بروز خطایی که حاوی جمله No Such File or Directory است، ابتدا مطمئن شوید در مسیر دسترسی به فایل و نام فایل غلط املایی وجود نداشته باشد. زیرا ممکن است در نام فایل یا شاید هم در مسیر دسترسی به آن غلط املایی وجود داشته باشد که این ارور به وجود آمده است.

اگر پس از بررسی متوجه شدید که هیچ غلط املایی وجود نداشت، این احتمال وجود دارد که فایل مورد نظر حذف شده باشد. برای مثال پلاگین در حال فراخوانی یک افزونه یا قالب است که به درستی نصب نشده است و به همین دلیل امکان دسترسی به آن وجود ندارد که در این حالت باید افزونه یا قالب مورد نظر را حذف و مجددا نصب کرد.

بروز خطای جریان باز نشدن وردپرس یا failed to open stream به علت عدم دسترسی به فایل .htaccess

یکی دیگر از دلایلی که میتواند باعث ایجاد خطای failed to open stream شود حذف فایل .htaccess است. برای رفع این خطا باید فایل .htaccess را دوباره ایجاد کنید.

ابتدا به داشبورد وردپرس خود رفته و پس از کلیک بر روی گزینه Settings و سپس permalink به بخش پیوندهای یکتا وارد شوید. سپس بر روی گزینه ذخیره تغییرات (save changes) کلیک کنید تا فایل .htaccess مجددا ایجاد شود.

خطای جریان باز نشدن وردپرس

بروز خطای جریان باز نشدن وردپرس یا failed to open stream به علت عملیات ناموفق

از آنجایی که برخی از افزونه‌ها برای دریافت بخشی از اطلاعات خود از منابع خارجی استفاده می‌کنند ممکن است گاهی در تنظیمات این افزونه ها اشتباهی وجود داشته باشد و باعث اختلال در عملکرد آن افزونه شود. به عنوان مثال گوگل آنالیتیکس از APIهای گوگل استفاده میکند و اگر این ابزار به درستی پیکربندی نشده باشد فایل‌ها به درستی بارگذاری نمی‌شوند. در اکثر مواقع با به وجود آمدن این شرایط با بررسی کلیدهای API و اصلاح خطاهای احتمالی در آنها این مشکل برطرف می‌شود. برای رفع راحت تر این خطا می‌توانید از توسعه دهنده یا تیم پشتیبانی آن افزونه کمک بگیرید تا به صورت حرفه‌ای این خطا را برای شما رفع کنند.

توجه کنید

خطاها برای تمامی افرادی که با وردپرس کار می‌کنند، چه حرفه‌ای و چه مبتدی اتفاق می‌افتد. اما اینکه چگونه این خطا ها را رفع کنیم بسیار مهم است. بهتر است که در هر حالت از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این کار می توانید وب سایت خود را قبل از بروز هرگونه خطا به حالت قبل برگردانید.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
بازگشت به لیست
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها